* = Wrestling Dual/Triangular
NCN 48 TV SCHEDULE (Times TBA)
*November 30 – Grand Island @ Columbus High
November 30 – Scotus @ Hastings St. Cecilia (NCNSportsnow.com Stream Only)
December 1 – Columbus High @ Beatrice
December 2 – S. Sioux @ Columbus High
December 4 – TBD
December 5 – GACC @ Scotus
December 6 – State One Acts (Daytime)
December 7 – State One Acts (Daytime)
December 7 – Riverside @ Humphrey SF
December 8 – State One Acts (Daytime)
December 8 – Boone Central/Newman Grove @ Pierce
December 9 – Columbus High @ Hastings
December 11 – Heartland Lutheran @ McCool Junction
December 12 – GI Northwest @ Columbus High
December 14 – Dorchester @ Osceola
December 15 – Columbus High @ Norfolk
December 16 – Doniphan-Trumbull @ Central City
December 18 – Gothenburg @ GI Northwest
December 19 – Seward @ Columbus High
December 19 – Twin River @ Battle Creek (NCNSportsnow.com stream only)
December 21 Papillion-La Vista @ Norfolk
December 22 – North Bend @ Milford
December 27 – Nebraska Loves Public Schools Forum
December 28 – Columbus Holiday Tournament
December 28 – GNAC Tournament @ North Platte (NCNSportsnow.com stream only)
December 29 – Columbus Holiday Tournament Finals
December 29 – GNAC Tournament @ North Platte (NCNSportsnow.com stream only)
December 30 – GNAC Tournament @ North Platte (NCNSportsnow.com stream only)
January 2 – Osceola @ Cross County
January 4 – Filmore Central @ Central City
January 5 – GI Northwest @ Lakeview
January 6 – Meridian @ Shelby-Rising City
January 8 – Allen @ Randolph
*January 9 – Norfolk @ Columbus High
January 11 – North Bend Central @ Wayne
January 12 – Aquinas @ GI Central Catholic
January 13 – Aurora @ Columbus High
January 16 – Lakeview @ Milford
January 18 – Scotus @ Boone Central/Newman Grove
January 19 – Goldenrod Conference Semifinals
January 20 – Goldenrod Conference Finals
January 22 – Wathill @ Allen
January 23 – Columbus High @ Grand Island SH
*January 25 – Lakeview/BCNG/Scotus Triangular
January 26 – Hastings @ Columbus High
January 30 – Lutheran High NE @ Aquinas
January 31 – Nebraska Loves Public Schools
February 1 – Osceola @ Fullerton
February 2 – Riverside @ Nebraska Christian
February 3 – Flex Game TBD
February 5 – Lewis and Clark Conference Championship
February 6 – Scotus @ Wahoo
February 8 – BDS @ Cross County
February 9 – Blair @ Columbus High
February 10 – Scotus @ Lakeview
February 13 – Flex Game TBD
February 14 – Northeast CC @ Southeast CC
February 16 – Humphrey SF @ Twin River
February 17 – Norfolk @ Lincoln East