Top 10, Rec., PF-PA, Prv.
1. Omaha Burke, 2-0, 92-31, 1
2. Bellevue West, 2-0, 111-37, 2
3. Omaha North, 2-0, 99-14, 3
4. Millard West, 2-0, 97-23, 4
5. Elkhorn South, 2-0, 90-21, 6
6. Creighton Prep, 1-1, 62-76, 5
7. Lincoln High, 2-0, 113-38, 8
8. Kearney, 2-0, 37-16, 10
9. Lincoln Southwest, 2-0, 90-48, NR
10. Lincoln Southeast, 1-1, 51-21, 9
Class A
1. Omaha Burke, 2-0, 92-31, 1
2. Bellevue West, 2-0, 111-37, 2
3. Omaha North, 2-0, 99-14, 3
4. Millard West, 2-0, 97-23, 4
5. Creighton Prep, 1-1, 62-76, 5
6. Lincoln High, 2-0, 113-38, 7
7. Kearney, 2-0, 37-16, 9
8. Lincoln Southwest, 2-0, 90-48, NR
9. Lincoln Southeast, 1-1, 51-21, 8
10. Grand Island, 1-1, 57-20, NR
Class B
1. Elkhorn South, 2-0, 90-21, 1
2. McCook, 2-0, 83-17, 2
3. Gretna, 2-0, 56-10, 4
4. Elkhorn, 2-0, 65-13, 5
5. York, 1-1, 73-66, 6
6. Omaha Skutt, 1-1, 52-42, 3
7. Norris, 1-1, 17-32, 7
8. Beatrice, 2-0, 80-6, 8
9. Scottsbluff, 2-0, 56-22, 9
10. Columbus, 2-0, 78-7, 10
Class C-1
1. David City Aquinas, 2-0, 101-27, 1
2. Norfolk Catholic, 2-0, 58-13, 2
3. O’Neill, 2-0, 73-20, 3
4. Kearney Catholic, 2-0, 73-33, 4
5. Wahoo, 2-0, 112-0, 5
6. Boys Town, 2-0, 89-7, 6
7. Wahoo Neumann, 1-1, 27-27, 7
8. Fairbury, 2-0, 109-16, 8
9. Wayne, 2-0, 77-63, 10
10. Chadron, 2-0, 78-14, NR
Class C-2
1. Centennial, 2-0, 55-38, 1
2. Wilber-Clatonia, 2-0, 99-22, 3
3. Hartington CC, 2-0, 79-20, 5
4. Oakland-Craig, 2-0, 65-24, 6
5. Battle Creek, 1-1, 38-39, 2
6. Yutan, 0-2, 37-42, 4
7. St. Paul, 2-0, 113-6, 7
8. Sutton, 2-0, 62-6, 8
9. Ponca, 2-0, 88-34, 10
10. Arcadia-Loup City, 2-0, 59-43, NR
Eight Man-1
1. Creighton, 2-0, 94-0, 1
2. West Point GACC, 2-0, 94-30, 2
3. South Loup, 2-0, 119-41, 3
4. Howells-Dodge, 2-0, 64-26, 4
5. Perkins County, 2-0, 72-43, 5
6. CWCE, 2-0, 128-24, 6
7. Burwell, 1-0, 61-0, 7
8. East Butler, 0-1, 20-26, 8
9. Cambridge, 1-1, 88-80, 9
10. Kenesaw, 2-0, 92-34, 10
Eight Man-2
1. Falls City SH, 2-0, 118-0, 1
2. BDS, 1-0, 56-24, 2
3. Twin Loup, 2-0, 100-30, 3
4. Humphrey SF, 2-0, 134-6, 4
5. Blue Hill, 2-0, 111-14, 5
6. Mullen, 2-0, 132-32, 6
7. Bloomfield, 2-0, 72-20, 7
8. Wynot, 1-1, 44-14, 8
9. Lawrence-Nelson, 2-0, 110-30, 9
10. Giltner, 2-0, 110-34, NR
Six Man
1. Riverside, 1-0, 71-26, 1
2. Harvard, 1-0, 73-6, 2
3. Cody-Kilgore, 1-0, 37-3, 3
4. Spalding Academy, 2-0, 98-24, 4
5. Deshler, 1-0, 77-12, 6
6. Silver Lake, 1-0, 54-14, 7
7. Arthur County, 1-0, 51-0, 8
8. Wilcox-Hildreth, 0-1, 26-71, 5
9. Hay Springs, 1-0, 80-56, 10
10. Elwood, 1-0, 63-0, NR