2020 MNAC All Conference Volleyball Team

The Mid Nebraska Activities Conference has released its 2020 All Conference volleyball teams

Mid Nebraska Activities Conference

2020 All-Conference Volleyball

 

 

 

 

 

1st Team:

Name                                                    School                                  Grade

Jadeyn Bubak                                    South Loup                         12

Samantha Moore                             Mullen                                  12

Emma Hart                                          Twin Loup                           12

Elle Ravenscroft                                Cody-Kilgore                      12

Alli Loughran                                      Mullen                                  11

Mya Weverka                                    South Loup                         11

Hadlee Safranek                               Anselmo-Merna               11

Tera Horky                                          Twin Loup                           10

 

2nd Team:

Name                                                    School                                  Grade

Shaylee Oxford                                 Twin Loup                           12

Calyn Laible                                        South Loup                         12

Andrea Maldonado                         Twin Loup                           12

Gracie Wenzel                                   Arthur County                   12

Elsie Ottun                                          Twin Loup                           10

Trinity Christophersen                   Brady                                    12

Jaide Chandler                                  Anselmo-Merna               11

Kirsten Myers                                    Anselmo-Merna               11

 

Honorable Mention:

Name                                                    School                                  Grade

Shaylyn Safranek                             Anselmo-Merna               10

Kylie Licking                                        Mullen                                  12

Madison Marten                              Sandhills/Thedford         12

Brea Branic                                         Sandhills/Thedford         11

Ashlyn Henderson                           Hyannis                                                11

Colby Cady                                          Cody-Kilgore                      11

Tenley Rasmussen                          Sandhills/Thedford         10

Cassidy Grint                                      Twin Loup                           9

Hanna Marshall                                 Mullen                                  12

Shayla Tickle                                       South Loup                         11

Faith Storer                                        Arthur County                   12

Whitley Rut                                        Arthur County                   10

Lindey Coble                                      Mullen                                  12

Abby Jurjens                                      Brady                                    12

Keali Florea                                         Sandhills Valley                 11

Share:
Comments