2/17/2017 6:13:30 AM
HS Basketball Scores from Thursday Feb 16th

Thursday's Scores 
The Associated Press

 Boys 

Doniphan-Trumbull 62, Arcadia-Loup City 35

McCook 54, Cozad 45


Girls
C1-1 Subdistrict Tournament

Louisville 57, Auburn 34

C1-2 Subdistrict Tournament

Omaha Concordia 61, Ashland-Greenwood 35

C1-3 Subdistrict Tournament

Lincoln Christian 62, Bishop Neumann 43

C1-4 Subdistrict Tournament

Malcolm 53, Milford 19

C1-5 Subdistrict Tournament

Columbus Scotus 39, North Bend Central 32

C1-6 Subdistrict Tournament

Fort Calhoun 56, Arlington 45

C1-7 Subdistrict Tournament

Pierce 52, Wayne 34

C1-8 Subdistrict Tournament

Ord 40, O'Neill 37

C1-9 Subdistrict Tournament

St. Paul 49, Boone Central/Newman Grove 39

C1-10 Subdistrict Tournament

Kearney Catholic 50, Minden 43

C1-11 Subdistrict Tournament

Chase County 44, Ogallala 40

C1-12 Subdistrict Tournament

Mitchell 59, Gordon/Rushville 29

C2-1 Subdistrict Tournament

Diller-Odell 47, Southern 37

C2-2 Subdistrict Tournament

Elmwood-Murdock 50, Johnson County Central 24

C2-3 Subdistrict Tournament

Oakland-Craig 60, Archbishop Bergan 55

C2-4 Subdistrict Tournament

Ponca 59, Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 58

C2-5 Subdistrict Tournament

Crofton 58, Hartington-Newcastle 25

C2-6 Subdistrict Tournament

West Holt 53, Creighton 26

C2-7 Subdistrict Tournament

Howells/Dodge 54, Battle Creek 30

C2-8 Subdistrict Tournament

Twin River 51, Nebraska Christian 36

C2-9 Subdistrict Tournament

Hastings St. Cecilia 48, Superior 44

C2-10 Subdistrict Tournament

Ravenna 52, Wood River 37

C2-11 Subdistrict Tournament

Cambridge 35, North Platte St. Patrick's 34

C2-12 Subdistrict Tournament

Hemingford 63, Kimball 32

D1-1 Subdistrict Tournament

Nebraska City Lourdes 33, Johnson-Brock 28

D1-2 Subdistrict Tournament

Meridian 49, Friend 46

D1-3 Subdistrict Tournament

Weeping Water 63, Cedar Bluffs 38

D1-4 Subdistrict Tournament

Guardian Angels 59, Pender 56

D1-5 Subdistrict Tournament

Randolph 48, Bloomfield 35

D1-6 Subdistrict Tournament

North Central 47, Elgin Public/Pope John 32

D1-7 Subdistrict Tournament

Fullerton 50, Osceola 40

D1-8 Subdistrict Tournament

Heartland 32, Blue Hill 28

D1-9 Subdistrict Tournament

Burwell 51, Ansley-Litchfield 31

D1-10 Subdistrict Tournament

Elm Creek 60, Alma 52

D1-11 Subdistrict Tournament

Dundy County-Stratton 55, Hitchcock County 36

D1-12 Subdistrict Tournament

Morrill 45, Maxwell 27

D2-1 Subdistrict Tournament

Falls City Sacred Heart 57, Dorchester 24

D2-2 Subdistrict Tournament

Humphrey St. Francis 66, Winside 35

D2-3 Subdistrict Tournament

Wynot 39, Wausa 27

D2-4 Subdistrict Tournament

St. Mary's 51, Stuart 32

D2-5 Subdistrict Tournament

Spalding Academy 35, Riverside 33

D2-6 Subdistrict Tournament

Hampton 50, Lawrence-Nelson 35

D2-7 Subdistrict Tournament

Red Cloud 38, Axtell 32

D2-8 Subdistrict Tournament

Wallace 75, Wauneta-Palisade 29

D2-9 Subdistrict Tournament

Sandhills/Thedford 45, Anselmo-Merna 16

D2-10 Subdistrict Tournament

Hyannis 43, Mullen 27

D2-11 Subdistrict Tournament

Potter-Dix 61, Leyton 23

D2-12 Subdistrict Tournament

Sioux County 39, Crawford 14


 

© Custer County Broadcasting. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting,
rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information

return

Bookmark and Share

Shelter16
Grand Generation Manor
Broken Bow Chiropractic2